Кондиціонер для приватного будинку, котеджу: види, вибір, встановлення

Кондиціонер для приватного будинку, котеджу: види, вибір, встановлення

Автор: Дмитрий Дата: 20.09.2022 Переглядів: 306 Коментарі: 0

Невід'ємною частиною комфортних умов у заміських будинках є кондиціонер, що створює приємну прохолоду у спеку року. Виробники пропонують великий вибір кліматичного обладнання у різному ціновому сегменті. При виборі кондиціонера для заміського котеджу або приватного будинку важливо враховувати різні нюанси, адже залежить комфорт і здоров'я мешканців.


У статті розглянемо, що важливо врахувати при виборі системи кондиціювання для приватного будинку, варіанти кондиціонерів для котеджів, правила монтажу кліматичного обладнання.


1. Чи потрібний кондиціонер у приватному будинку

Кондиціонери створюють приємний мікроклімат усередині приміщень, незалежно від типу житлового об'єкту – квартира, приватна садиба або робочий офіс. Необхідність встановлення кліматичного обладнання визначає виключно власник житла. Деякі сім'ї обходяться без кондиціонера, але при цьому часто відчувають дискомфорт від сильної спеки та задухи у теплу пору року. У таких умовах неможливо виконувати побутові справи, і навіть уночі важко заснути. Все це негативно позначиться на здоров'ї домочадців.


Кондиціонер – зручний та практичний прилад, що покращує якість життя сучасної людини. І, звичайно, без такого обладнання важко обійтися у приватному будинку, вікна якого виходять на сонячну сторону.


Сучасні спліт-системи здатні не лише охолоджувати повітря всередині житлового простору, а й виконувати інші корисні функції. Наприклад, обігрів повітря у міжсезоння, вентиляцію, іонізацію, очищення від пилу, бактерій та інших патогенних мікроорганізмів. Такий кондиціонер практично експлуатуватиметься протягом усього року.


То чи потрібний кондиціонер у приватному будинку? Звичайно так, якщо ви бажаєте жити в комфортних умовах, не знемагаючи від спеки в літній сезон. Багатофункціональне обладнання у приватному будинку також принесе чимало користі здоров'ю всього організму. Головне, вчасно виконувати очищення фільтрів та інші вимоги до експлуатації, рекомендовані виробником.


2. Види кондиціонерів для дому

В асортименті сучасних магазинів представлений величезний вибір кондиціонерів різних моделей, що розрізняються за принципом роботи, дизайном, потужністю та іншими параметрами. Для кондиціонування котеджів та приватних будинків підходять різні види обладнання.


3, Який кондиціонер можна встановити у приватному будинку:


Настінна або підлогова мульти-спліт-система, що складається з кількох внутрішніх блоків, що охолоджують повітря у різних кімнатах.

Канальний кондиціонер.

Звичайна спліт-система, що складається з двох блоків: внутрішнього та зовнішнього. Такі пристрої оптимальні для кондиціонування однієї кімнати. Для створення приємної прохолоди у різних приміщеннях доведеться встановлювати кілька окремих кондиціонерів.

Параметри вибору кондиціонера для заміського будинку

При виборі кондиціонера для заміського котеджу або вдома рекомендується звертати увагу на деякі важливі параметри.


Головні критерії вибору:


Потужність приладу із розрахунком площі приміщення.

Рівень шуму під час роботи. Найпотужніші прилади сильно шумлять, тому створюють характерний дискомфорт для домочадців, особливо у нічний час. Найнижчий та оптимальний рівень шуму – 20-24 дБ.

Надійність кліматичного обладнання. Якісні кондиціонери від перевірених виробників коштують дорожче, але й вони пропрацюють більший термін, виконуючи свою роботу на відмінно. Дешева китайська техніка швидко виходить з ладу, що спричинить додаткові витрати на ремонт або купівлю нового обладнання.

Система очищення повітря. Зверніть увагу, які фільтри встановлені у приладі.

Тип компресора. Для заміського будинку найкращим рішенням стане інверторна модель.

Щоб у блоці кондиціонера після кожного вимкнення не утворювалося патогенне середовище, що сприяє появі плісняви, вибирайте модель із системою вбудованого самоочищення.

Також не завадить функція самодіагностики.

Якщо планується експлуатація приладу цілий рік, купуйте модель із двома робочими режимами – охолодження та обігрів. Додаткові функції кондиціонера – виключно за бажанням покупця.

Важливий критерій для вибору кондиціонера для приватного будинку – спосіб монтажу. Якщо дизайн внутрішніх кімнат дозволяє зробити прихований монтаж блоків обладнання, можна зупинити свій вибір на високоефективному та естетичному канальному кондиціонері.


4, Установка кондиціонера в будинку, котеджі

У приватних будинках та котеджах частіше експлуатуються мульти-спліт-системи та канальні кондиціонери, встановлення яких має деякі нюанси та складності. Цю роботу краще довірити досвідченим майстрам із сервісного центру.



Фахівці зроблять правильні розрахунки, підберуть найбільш вдалі місця для розташування блоків, а після настановних робіт виконають налаштування та тестування обладнання. Замовнику залишається лише розібратися у правилах експлуатації приладу та налаштуваннях робочих параметрів. Ця інформація міститься в інструкції користувача, що входить до комплектації приладу.

Коментарі

Написати коментар