Кондиціонер у «однушку»: скільки і краще куди ставити?

Кондиціонер у «однушку»: скільки і краще куди ставити?

Автор: Дмитрий Дата: 20.09.2022 Переглядів: 372 Коментарі: 0

1. Вибираємо місце для встановлення спліт-системи

Маючи типове розташування житлових та господарських приміщень, однокімнатна квартира найчастіше починається з невеликої передпокою-коридора, з якої є прохід до кімнати. Багато власників квартир зі стандартним плануванням стикаються з наступною проблемою - навіть дуже потужний настінний кондиціонер, не здатний повністю охолоджувати всі приміщення.

Якщо єдина житлова кімната і може повноцінно кондиціонуватися спліт-системою, інші приміщення через наявність простінків, що перешкоджають нормальної циркуляції повітряних потоків, не будуть охолоджуватися достатньою мірою.


2. Охолоджуємо кухню - але з розумом!

Найбільш нагрівається в літній період, без сумніву є кухня, особливо якщо ви часто використовуєте духову плиту. Бажаючи досягти оптимального розподілу охолодного повітря, деякі власники однокімнатних квартир замислюються про встановлення кондиціонера великої потужності в передпокої, так, щоб він міг обдувати одночасно і кухню, і житлову кімнату.


3. Чому не треба ставити один великий кондиціонер у передпокої?

Як правило, подібне рішення є помилковим, оскільки ставити потужний кондиціонер у маленькому приміщенні немає сенсу. Пристрій буде працювати короткими циклами за рахунок того, що передпокій охолоджуватиметься дуже швидко, тоді як кухня і кімната вимагатимуть більше часу для досягнення необхідної температури.


При цьому, частина повітря, що охолоджується, буде відбиватися від стін передпокою, сигналізуючи системі про досягнення заданих температурних порогів, примушуючи кондиціонер відключатися. Ефективність роботи системи в даному випадку буде мінімальною, не кажучи вже про те, що дуже часті перемикання режимів очікування/охолодження призведуть до прискореного зношування кондиціонера.


4. Ставимо 2 кондиціонери – в кухню та в кімнату

Найбільш раціональним способом кондиціювання, як показує практика, є встановлення двох кондиціонерів і до кухні, і до житлової кімнати. При цьому для невеликої кухні можна вибрати малопотужну модель, здатну працювати в економічному режимі охолодження, а другий кондиціонер підібрати виходячи з площі приміщення, що охолоджується, залишивши невеликий запас для охолодження передпокою або коридору.


5. Спліт-система чи інверторний кондиціонер: що краще для однокімнатних квартир?

Для великих приміщень найбільш раціональним варіантом стане класична спліт-система, яка рівномірно охолоджуватиме повітря всередині кімнати, відключаючись у міру досягнення заданих температурних показників.


Власникам малогабаритних квартир більш цікавим і вигідним варіантом стануть інверторні кондиціонери. Оскільки охолодження кімнати невеликої площі досягається набагато швидше, звичайний кондиціонер працюватиме в режимі постійної зупинки/запуску, що є небажаним для нього.


Інверторний кондиціонер після досягнення необхідної температури переходитиме в режим мінімальної потужності, працюючи на підтримку заданого мікроклімату. У такому режимі кондиціонер споживатиме мінімум електроенергії, і зрештою експлуатація інверторного кондиціонера стане економічно вигіднішою.


Якщо ж говорити про кухню, то для її кондиціювання інверторний кондиціонер стане єдиним розумним варіантом, оскільки включена піч є постійним джерелом тепла, а отже, змушуватиме кондиціонер, налаштований на охолодження, працювати практично постійно.


Якщо зовнішня стіна є спільною для кухні і житлової кімнати, можливо, варто задуматися про придбання інверторної мульти спліт-системи. У такому випадку ви зможете використовувати один зовнішній модуль, до якого будуть підключені внутрішні блоки, розташовані на кухні та в кімнаті. Такий спосіб кондиціонування стане кращим, оскільки монтаж мульти-спліт-системи виявиться більш простим, якщо порівнювати з установкою двох звичайних кондиціонерів.

Коментарі

Написати коментар