Який кондиціонер краще вибрати для квартири

Який кондиціонер краще вибрати для квартири

Автор: Дмитрий Дата: 20.09.2022 Переглядів: 546 Коментарі: 0

Як вибрати найкращий кондиціонер для квартири? Адже сьогодні асортимент побутових систем кондиціювання просто величезний. Проте більшість із них по суті - одне й те саме, просто під різними марками... Орієнтуватися на рекламні гасла теж не варто, бо це голий маркетинг. І найчастіше він не має нічого спільного із дійсністю. Бажаєте почути правду про те, які кондиціонери справді варто купити?


Отже, що таке "добрий кондиціонер" для дому? Для більшості це означає:


Працює практично безшумно;

Не дме в голову (під ним не можна застудитися);

Може як охолодити, а й обігріти кімнату;

Економить електроенергію;

Працює довго та не ламається.

Звичайно, всі ці фактори відбору накладаються на ціну спліт-системи. Що розуміти про те, який це чудовий кондиціонер, якщо він коштує 100 тисяч? Тому ми розглядатимемо різні моделі з погляду співвідношення "ціна-якість". Отже,


Принцип роботи кондиціонера: як він улаштований?

Суть роботи системи кондиціювання повітря заснована на фізичній властивості рідин поглинати та віддавати тепло. Кондиціонер не створює холоду, він просто переносить тепло з кімнати на вулицю. І робить він це за допомогою холодоагенту (фреону). Це газ, який здійснює процес перенесення тепла найефективніше.


Між вуличним та кімнатним блоком йде замкнутий контур, яким рухається холодоагент. У режимі охолодження тепло переноситься із кімнати надвір. У режимі обігріву – навпаки. Таким чином, кондиціонер - це тепловий насос, який перекачує тепло з одного простору до іншого.


У режимі охолодження рідкий холодоагент поглинає тепло із кімнатного повітря. При цьому він розігрівається та переходить у газоподібний стан. Потім газ мідними трубами переноситься у зовнішній блок. Тут він під тиском компресора перетворюється назад на рідину, віддаючи при цьому накопичене тепло.


Далі у роботу вступає теплообмінник зовнішнього блоку, який передає тепло у вуличне повітря. Теплообмінник - це конструкція з мідних трубок, яка дозволяє проводити обмін тепла між холодоагентом та повітрям. Від того, як виконаний теплообмінник, багато в чому залежить ефективність процесу охолодження або обігріву. Наприклад, для збільшення площі теплообміну роблять додаткові поперечні алюмінієві пластинки, використовують різні сплави і т.д.


А ось у режимі обігріву перенесення тепла здійснюється у зворотному напрямку. Тобто тепло акумулюється з вуличного простору та переноситься усередину кімнати. Так як теплова енергія не створюється, а просто переноситься в просторі, обігрів кондиціонером - одне з найдешевших джерел тепла!


Види кондиціонерів для квартири

Усього виділяють три сегменти систем кондиціювання повітря:


побутові кондиціонери – RAC (Room Air Conditions);

напівпромислові кондиціонери - PAC (Packages Air Conditions);

Промислові системи (Unitary).

Нас із Вами цікавить перший пункт, на якому ми зупинимося трохи докладніше.


Чисто теоретично в будинку можуть використовуватися 3 види систем охолодження:


віконний кондиціонер;

підлоговий (мобільний);

настінна спліт-система.

Найпростішим кондиціонером для квартири є віконний моноблок. Віконні кондиціонери врізаються прямо в стіну або віконний отвір. Коштують вони недорого. Щоправда, дуже сильно галасують. Крім того, вони зменшують площу вікна. А взимку сприяють проникненню всередину холодного повітря. Тому зараз віконні моделі практично не використовуються.


Другий за простотою – це мобільний кондиціонер. Це моделі для підлоги, які не вимагають спеціального монтажу. Траси, що з'єднує внутрішній та зовнішній блок, тут немає. Тому такий апарат треба просто поставити поруч із вікном та вивести на вулицю гнучкий шланг. Цим шлангом і буде відводитися гаряче повітря надвір. Щоправда, ефективність такого охолодження невисока. Крім того, сильний шум не дозволяє використовувати такі моделі у квартирі. Через те, що шум при роботі складає 45-55 Дб (як у пилососа) спати в кімнаті з працюючим апаратом практично неможливо.


Тому у квартирах мобільні кондиціонери застосовуються рідко. Хіба що лише в орендованих. В основному їх використовують там, де встановлення стаціонарної настінної спліт-системи є недоцільним. Або неможливо. Наприклад, в історичних будівлях чи офісних центрах зі скляними фасадами.


Порівняно з мобільними та віконними настінна спліт-система має важливі переваги:


Більш тиха робота - вся галаслива частина винесена надвір;

Компактний кімнатний блок – економія простору;

Широкі функціональні можливості: обігрів, очищення, іонізація, керування по Wi-Fi;

Висока ефективність охолодження та обігріву;

Тривалий термін служби.

Інверторні кондиціонери – краще для дому!

Звичайна спліт-система працює за принципом «старт-стоп». Тобто як тільки температура в кімнаті досягає заданого значення, компресор відключається (стоп). А якщо температура змінюється на 1 градус, система знову вмикається (старт). Таким чином, регулювання температури д

Коментарі

Написати коментар